Mobil Araç ( gezici isg ) Tetkikleri

Kanuna göre işletmeler, çalışan personellerinin sağlık muayeneleri kapsamı içerisinde biyolojik, fizyolojik ve kimyasal ölçümlerini yaptırmak zorundadır. Mobil araç (Gezici İSG Tetkikleri) temel amacı meslek hastalığının işyeri ortamında çalışanlar üzerinde oluşturduğu etkileri gözlemlenmesi ve bu duruma karşı önlem alınmasıdır. Sağlık tetkikleri alanında en büyük desteği mobil sağlık araçları vermektedir.

Mobil sağlık uygulamaları, sadece İSG hizmeti verme konusunda yetkili OSGB’ler tarafından uygulanmaktadır. Mobil sağlık uygulamalarını, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile ruhsatlandırılmış olan kurum ve kuruluşlar vermektedir. İl Sağlık Müdürlükleri aracılığı ile izin belgesi düzenlenen mobil sağlık araçları içerisinde görev yapacak çalışanlara da belge düzenlenmektedir. Mobil sağlık araçları içerisinde kabinde havalandırma, ısıtma ve aydınlatma sistemleri olması gerekir. Bununla ebraber araç en fazla 15 yaşında olmalıdır.

Gezici Isg Araci Nedir
Gezici Isg Araci Ne Demek
Gezici Isg Araci Fiyatlari

İşitme testlerinin yapılacağı sessiz kabinde aydınlatma ve havalandırma sistemi gereklidir. Mobil sağlık araçlarında solunum, endüstriyel tarama ya da işitme testleri uygulanabilir. Röntgen çekimi konusunda kullanılan mobil sağlık araçları başka bir tetkik için kullanılmamaktadır.

Gezici İSG Aracı Nedir?

Gezici İSG aracı nedir? Çalışanların işe girişinde, iş değişikliği yapmalarında, sağlık raporu sürelerinin dolduğu zaman sağlık taramasına girmesi gerekir. Mobil sağlık hizmeti alacak olan firmalar kendi belirlemiş oldukları gün ve zaman dilimleri içerisinde yasal yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekir. Bu süre içerisinde kayıpları minimum seviyeye düşmektedir.

İş sağlığı konusunda 161 sayılı ILO sözleşmesiyle iş sağlığı uygulamalarının iş yerlerinde verilmesi tavsiye edilmektedir. İş sağlığı uygulamalarının işyeri dışında uygulanması iş gücü, iş günü, üretim ve iş verimi kaybına neden olur. Bununla beraber kimyasal maruziyetiyle ilgili olarak bazı sağlık uygulamalarında, numune alımı mesai başlangıcı, ortası ya da bitiminde alınması gerekir. Bu gibi problemlere çözüm olarak mobil sağlık hizmetleri bulunmaktadır.

Gezici İSG Aracı Ne Demek

Gezici İSG aracı ne demektir, avantajları nelerdir? Kanunla çalışanların sağlığının korunması önemli bir konu haline gelmiştir. İş ve meslek problemlerinin tam olarak engellenmesi için getirilen bu yükümlülükler işverenler tarafından tam olarak yerine getirilmesi gerekir. Sorumluluklarını yerine getirmeyecek olan işverenler ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Çalışanların sağlık muayene uygulamalarının periyodik olarak gerçekleştirilmesi mobil sağlık hizmetleri ile kolay duruma gelmektedir. Yetkili bulunan OSGB firmaları tarafından ruhsatlı ve gerekli donanımları içerisinde bulunduran mobil sağlık araçları ile verilecek olan sağlık uygulamaları maliyet uygunluğu ile işverenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla beraber iş verimliliğini minimum oranda düşürmesi ve personellerin kurum içerisinde muayene edilmesi büyük bir avantaj sunmaktadır.

gezici isg mobil tetkikleri

Gezici İSG Aracı Fiyatları

Mobil sağlık araçları içerisinde portör taraması, odiyometri, spirometri ya da göz taraması uygulaması gerçekleştirilebilir. Yapılan tetkikler nedeniyle hazırlanacak olan rapor, uzman hekimler tarafından onaylanmaktadır.

Firmamız gezici isg aracı fiyatları konusunda en özel fiyat avantajlarını sunmaktadır. Bununla beraber mobil sağlık uygulamalarında geniş bir tecrübeye sahibiz. Bu uygulamaları sizlere en yüksek standartlarda sunmaya devam ediyoruz. Mobil sağlık uygulamaları kapsamında tüm ekip ve ekipmanlarımız, yasalara ve güvenlik standartlarına uyumlu şekilde yer almaktadır. Mobil sağlık tarama hizmetleriniz merkezimiz tarafından yapılması durumunda, firmaya özgü kullanıcı adı ve şifre tanımlanarak internet adresimiz üzerinden kolayca sonuçlar alınmaktadır. Bununla berber geçmiş dönemlerde yapılan sonuçlarla son yapılanları görebilir ve kıyaslama gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle meslek hastalığı takiplerinde Solunum ve Odyometri sonuçları grafik değişim oranlarını geçmiş yıllarla klinik uyumluluğu ya da patolojik durumun seyri için sizlere büyük bir avantaj sunmaktadır. Uygulamalarımız konusunda detaylı bilgiyi bizlerden alabilirsiniz.

Güncel Haberler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.