Covid-19 PCR Testi OSGB Güvencesiyle Yapılmaya Devam Ediyor

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri, işletmelerin iş güvenliği ve işçi sağlığı çalışmalarını sürdürürken yoğun olan pandemi gündemi nedeniyle Covid-19 PCR testi ve Antikor testi yapmaya başlamıştır. İşletmelerde çalışan herkesin toplu çalışma hayatı nedeniyle risk altında olduğu düşünülürse, iş sahasında, ofiste, mutfakta ve üretim alanlarında bir arada olan tüm çalışanların belirti göstermeleri halinde acil olarak Covid-19 testine tabi tutulması gerekmektedir.

İşe Giriş Sağlık raporu mu çıkartmak istiyorsun? Hemen nidaogb.com.tr/ise-giris-saglik-raporu.html bağlantısını ziyaret edip daha fazla bilgi ve detaya ulaşabilirsin.

İki şekilde yapılan Covid-19 testinin bir tanesinin sonucu 15 dakikada, diğerinin sonucu ise 24 saatte verilmektedir. Sonuç beklenirken kesinlikle çalışanların kendilerini sakınmaları gerekmekte, mümkün olduğu kadar kalabalık rutinlerden kaçınılmalıdır. Buna iş sahaları, toplu taşıma araçları ve evdeki yakınları dahildir.

COVID 19 Coronavirus Test

Şantiye gibi çalışma alanlarında çalışanların barınma ihtiyacı karşılanmakta, ortak alanlarda yemek yemeleri sağlanmakta ve toplu işlerde kalabalık ortamlarda çalışırken iş güvenliğini almaları tercih edilmektedir. Birçok iş sektöründe risk analizinin ve değerlendirmelerinin yapılması sonucu, gündemdeki tehlike olan Korona Virüse karşı önlem alınma zorunluluğu da bulunmaktadır. Bu yüzden her çalışanın teste tabi tutularak, sağlıklı olduğunun tespiti gereklidir.

Covid Antikor Test Sonucu Ne Kadar Sürede Çıkmaktadır?

Nida OSGB aracılığıyla yapılan covid antikor test sonucu 15 dakikada çıkmaktadır. İlk etapta verilen bu test sonucuna ek olarak PCR testi de verilmeli ve özellikle onun sonucu beklenmelidir. Daha uzun sürede sonucu çıkan bu testin sonuçları daha kesin bilgiler verdiği için, bu testin de ihmal edilmemesinde çok büyük fayda bulunmaktadır.

Bilindiği gibi virüse yakalanan ve hastalığı atlatan bireylerin kanında antikor otomatik olarak üretilmiş olmaktadır. Hastalığı yenince insan vücudunun bu virüse karşı bağışıklığı artmakta, yeniden hastalanma ihtimali oldukça azalmaktadır. Bu antikor testinin sonucu kısa sürede çıkmaktadır. Hasta ve yoğun bakımda yatanlara da bu antikorlar aranmakta, onların hastalığı atlatmasına yardımcı olunmaya çalışılmaktadır.

Pandemi Testi

Be nedenlerle yapılan antikor testi Nida OSGB olarak alanında uzman profesyonel hekimler tarafından yapılarak değerlendirilmektedir. Antikor testi sonucunu hızlı şekilde test verenlere ileterek, kendi değerlendirmelerine imkan tanımaktayız. Bu şekilde yaptığımız Covid-19 test çalışmalarının sayısı günden güne artmakta, hizmet alanların sayısı çoğalmaktadır. Hızlı bir şekilde toplumca atlatmayı umduğumuz pandemi sürecinde üzerimize düşeni kurumsal olarak yerine getiriyoruz.

En Güvenilir Covid-19 PCR Testi Sonucu İçin Ne Kadar Beklemek Gerekiyor?

En güvenilir Covid-19 PCR testi için belirlenen standart 24 saattir. Bundan daha hızlı bir sonuç sağlıklı olmayacaktır. Bu yüzden açıklanan sürede beklemek, PCR testi sonucunun daha kesin olmasına neden olmaktadır. Zaten istenilse de daha hızlı sonuç alınabilecek bir test değildir.

Korona virüs nedeniyle işyerinin risk altında olduğunu düşünen tüm işletme sahipleri, diledikleri zaman PRC testi için bizimle iletişim kurabilir. Çalışanlarından istediklerinin testlerini gerçekleştirmemizi talep edebilirler. Tam sağlık teçhizatı ve profesyonel sağlıkçılarımızla istediğiniz testleri yapıyor ve değerlendirmelerini standart süreyi geçmeden sizlere sunuyoruz. Erken farkındalık kazanmanın önemini bildiğimiz için, gerekli süreyi sizin lehinize olacak şekilde kullanarak bilgilenmenizi sağlıyoruz.

Covid 19 Pandemi Testi

HES kodu ile yapılacak başvuru ile pozitif çıkan vakaların, dinlenmeleri ve gerekiyorsa istedikleri tedaviyi almaları için yetkili sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz. Her zamanki gibi en küçük sağlık probleminizde OSGB olarak hizmetinizdeyiz. Sterilize şekilde alınan test numunelerini bakanlık tarafından yetkilendirilmiş laboratuvarlara uygun şekilde transfer ediyor ve sonuçları hızlı bir şekilde e-nabız sistemine işliyoruz. Test veren çalışanı bilgilendirerek gerekli adımları atmasını sağlıyoruz.

Kaliteli sağlık hizmetlerimiz içine dahil ettiğimiz antikor ve PCR testleri ile sağlığınıza kavuşmanız için, her an yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Tüm periyodik muayeneleriniz ve sağlık taramalarınızda olduğu gibi, bu geçici ama yıpratıcı pandemi sürecinde de tüm sağlık çalışanlarımız ve İSG uzmanlarımız ile hizmetinizde olmaya devam edeceğiz.

Güncel Haberler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.