İş Sağlığı Ve Güvenliği Katip Güncellemesi Hk.

İSG katip, İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin elektronik ortamda insanlara hizmet verdiği bir yazılım projesidir. Her kişinin kolayca işlerini halledebilmesi adına kurulmuş bir düzendir.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Katip Güncellemesi Hakkında

İş sağlığı ve güvenliği Katip sistemi üzerinden hizmet, iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi görevlendirmeleri ile ilgili de bilgiler alınabilmektedir. Sisteme girişlerde e-devlet şifresi ve TC. kimlik numarası kullanılmaktadır. Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığı tarafından 6331 sayılı yasa ile yürürlüğe girmiş ve kanunen zorunlu hale gelmiştir. Her OSGB (Ortak sağlık ve güvenlik birimi), İş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi veya uzman adayı olarak sistemde tanımlanmaktadırlar. Eğitime kayıt süreçlerini takip etmek, görevlendirilecekleri yerleri isg katip üzerinden yapılmaktadır.

İSG Katip Güncellemesi

İSG Katip Atamaları Ve İşlemleri

İş sağlığı ve güvenliği Katip atamaları sistem üzerinde ikiye ayrılmıştır. Bu, yeni içe görevlendirme ve yeni dışa görevlendirmedir. Yeni içe görevlendirme de ortak sağlık ve güvenlik birimi, kendi bünyesinde çalıştırdığı uzman, hekim sağlık personellerini Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığının iş sağlığı ve güvenliği Katip sisteminden kuruma atama işlemine denmektedir. Yeni dışa görevlendirme ise ortak sağlık ve güvenlik biriminin içe görevlendirmesi olan uzman, hekim ve diğer sağlık personellerinin çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığının iş sağlığı ve güvenliği Katip sistemi üzerinden hizmet alan iş yeri siciline atama işlemine denmektedir. Sistemde iş sağlığı ve güvenliği katip onayı almak için giriş butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada firmanın TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresine ilgili bölüme yazıp sisteme giriyorsunuz. Karşınıza gelen ekranda onaylayacağınız sicili seçip sisteme girişe tıklıyorsunuz. Ardından hizmet alan iş yeri modülü butonuna tıklayın açılan ekranda sözleşmeler bölümüne tıklıyorsunuz. Burada onay bekleyen atamalarımızı göreceksiniz. Bu şekilde onaylayarak iş sağlığı ve güvenliği Katip sistemindeki onay işlemini tamamlamış oluyorsunuz. İş sağlığı ve güvenliği Katip onay sürecinde sisteme girişinizi OSGB firması şeklimde yapmanız gerekir. İşte sistemin kullanıcılarına sağladığı en büyük kolaylık, kolay ulaşılabilir olmasından geçmektedir.

İSG Katip Atamaları Ve İşlemleri

Neden OSGB Hizmetleri Almak Gerekir ?

OSGB (ortak sağlık ve güvenlik birimi) hizmetini, iyi ve kaliteli bir şekilde almak gerekir. Çünkü; olumsuz durumlara karşı önceden önlem almak, takip işlemlerini sistematik bir şekilde yapmak, iş kazalarındaki ölüm oranının minimum seviyede tutmak, en verimli sonuçları almak için eğitimler vermek, denetim mekanizmasını canlı tutmak, olumsuz durumlara karşı önlem almak, firma yetkilileri ve çalışanları eğitime tabi tutmak gibi ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanmak herkesin hakkıdır. Bunlar, madde madde dikkate alınması gereken hususlardır.

Her insanın Bir çalışma sürecine girmeden önce firmaya olan güveninin tam olması gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği kültürünün tam olduğu firmalarda çalışmayı herkes ister. İşverenler, daha rahat çalışma arkadaşları bulmak istiyorlar ister iş sağlığı ve güvenliği kültürü eğitimlerini kapsamlı bir şekilde tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Güncel Haberler

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.